Muzeum w obiektywie praktykantów z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze

Foto: Sandra Anita Koszela

Ewelina Małgorzata Mazurek

Mateusz Pietrukaniec

Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze w maju 2013 roku, realizował przy współpracy z Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze miesięczne praktyki dla uczniów klas III w Technikum w zawodzie technik fototechnik, w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II”, współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach PO KL, Projekt IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.2. Podnoszenie atrakcyjności i jakości kształcenia zawodowego.

Trzech uczniów Technikum: Sandra Anita Koszela, Ewelina Małgorzata Mazurek i Mateusz Pietrukaniec, wszyscy z klasy III F, odbyli praktykę w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze, w dniach 6-31 maja 2013 roku, pod opieką mgr Aleksandry Nowak-Odelgi w zakresie: doskonalenia umiejętności technik fototechnicznych, posługiwania się sprzętem fototechnicznym i audiowizualnym, przetwarzania informacji obrazowej z wykorzystaniem technik informacyjnych, wykonywania prac archiwizacyjnych, wykonywania zdjęć z zastosowaniem różnego rodzaju sprzętu fotograficznego itp.

W celu doskonalenia swych umiejętności praktykanci korzystali z wszystkich dostępnych pomieszczeń w Muzeum a także z jego zasobów.

Prezentacja ekspozycji składa się z prac wykonanych przez praktykantów w czasie odbywania praktyk w Muzeum.
alt             alt             alt

alt       alt      alt