Wystawa fotografia dzikiej przyrody jest pokłosiem 45 już dorocznego konkursu Wildlife Photographer of the Year, międzynarodowego lidera w swojej dziedzinie.

Konkurs organizowany jest przez Matural History Muzeum w Londynie i BBC Wildlife Magazine, nieprzerwanie od 1964 roku. Na pierwszą edycję przesłano 600 fotografii, obecnie jury musi wybierać najlepsze prace z ponad 50.000 prac z całego świata.Jest to największe forum fotografów dzikiej przyrody na kuli ziemskiej. Każdego roku podnoszona jest poprzeczka nowatorskiego charakteru fotografii dzikiej przyrody i odgrywa ona coraz ważniejszą rolę w budzeniu świadomości ochrony dziewiczej natury. Zespół sędziowski, co roku, jest inny i składa się z profesjonalnych fotografów, redaktorów wydawnictw przyrodniczych i grafików z całego świata.

Nagrodzone, wyróżnione i najwyżej ocenione prace składają się na specjalną wystawę, która wędruje w kilku wersjach po całym świecie. Od kilku lat, dzięki Firmie ZEGART z Bydgoszczy gości także w Polsce, a już trzeci raz zawitała do Jeleniej Góry.
Pierwszy raz, w tym roku, w całości prezentowana była w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze, w dniach 3-27 czerwca. Składało się na nią ponad 80 wspaniałych fotografii wykonanych przez amatorów, interpretujących świat przyrody poprzez sztukę.
Pełna galeria zdjęć z ekspozycji: