Fotografia pamiątkowa - Ewa Andrzejewska (ekspozcja czynna do 31 grudnia 2014 r.)

alt alt

Ewa Andrzejewska w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze zaprezentowała zestaw z cyklu FOTOGRAFIA PAMIĄTKOWA 1996 - 2013. Są to fotografie stykowe z negatywów 9 x 12 cm, odbitki srebrowe, sepiowane.

Ewa Andrzejewska – jedna z najwybitniejszych przedstawicielek polskiej fotografii współczesnej. Jej prace znajdują się m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Sztuki w Łodzi
i Muzeum Historii Fotografii w Krakowie. Od wielu lat organizuje Biennale Fotografii Górskiej w Jeleniej Górze oraz spotkania Jeleniogórskiej Wszechnicy Fotograficznej. Współautorka programu Galerii „Korytarz” Jeleniogórskiego Centrum Kultury. Współorganizatorka Wyższego Studium Fotografii w Jeleniej Górze oraz Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii   Autorka kultowych wystaw z cyklu „Fotografia pamiątkowa”, od lat prowadzi Zakład Portretowy im. Stanisława Witkiewicza. Członek ZPAF. Mieszka w Jeleniej Górze.

Olszewskiego 11 - Wojciech Zawadzki (ekspozcja czynna do 31 grudnia 2014 r.)

alt alt

Wojciech Zawadzki przedstawił  fotografie z cyklu „OLSZEWSKIEGO 11”   zestaw blisko sześćdziesięciu fotografii, które autor wykonał we wnętrzach i ogrodzie rodzinnego domu we Wrocławiu przy ul. Olszewskiego 11. Fotografie powstawały w ciągu trzydziestu lat: pierwsza jest z 1975 roku; ostatnia – z 2006.

Wojciech Zawadzki – jeden z najwybitniejszych przedstawicieli polskiej fotografii współczesnej. Jego prace znajdują się m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Sztuki w Łodzi
i Muzeum Historii Fotografii w Krakowie. W latach 70. miał znaczący wpływ na ukonstytuowanie się nurtu „fotografii elementarnej” oraz „fotografii czystej” w latach 80. Kurator Galerii „Korytarz” Jeleniogórskiego Centrum Kultury. Założyciel, kierownik i wykładowca Wyższego Studium Fotografii
w Jeleniej Górze oraz Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii. Wraz z Ewą Andrzejewską od wielu lat organizuje Biennale Fotografii Górskiej w Jeleniej Górze oraz spotkania wszechnicy fotograficznej. Członek ZPAF. Autor kultowych wystaw m.in.: „Moja Ameryka”, „Olszewskiego 11”, „Przedmiot 1978-2012”. Mieszka w Jeleniej Górze.