W dniach 6-7 września odbyła się coroczna „Karkonoska Giełda i Wystawa Minerałów, Skał i Skamieniałości”

alt

Muzeum od 1991 roku, organizuje dwa razy w roku Karkonoską Giełdę i Wystawę Minerałów, Skał i Skamieniałości.

Pierwsza edycja ma miejsce w maju, w ramach Wiosny Cieplickiej, a druga we wrześniu, w ramach Września Jeleniogórskiego.

Impreza ta jest wpisana do Kalendarza Giełd organizowanych na terenie Polski i od lat ma wyrobioną już renomę.

Uczestniczy w niej zawsze kilkudziesięciu wystawców, przede wszystkim z Dolnego Śląska, choć nie brakuje kolekcjonerów i zbieraczy z Polski i zagranicy.

Prezentowane są przede wszystkim kolekcje i zbiory minerałów, skał i skamieniałości. Najlepsze, zaprezentowane obiekty i najciekawsze stoiska są nagradzane nagrodami rzeczowymi.

I chociaż, w ostatnich latach zaznacza się coraz mniejszy udział kolekcjonerów i zbieraczy , a coraz większy wystawców oferujących galanterię jubilerską, impreza nadal cieszy się dużym zainteresowaniem tak wystawiających jak i odwiedzających Muzeum.

W razie niepogody wystawa przeniesiona do wewnatrz Muzeum.

Kameralny charakter giełdy odróżnia ją od innych, wielkich i komercyjnych.

alt alt alt