1 marca 2018 roku prelekcję na temat Wielkiej Brytanii wygłosiła Renata Mięgoć.

Wielka Brytania wielu Polakom kojarzy się przede wszystkim z możliwością znalezienia pracy. Nie zapominajmy jednak, że Wielka Brytania to również prawdziwa wyspa skarbów dla każdego turysty. Zjednoczone Królestwo, położone w całości na Wyspach Brytyjskich, jest jednym z najstarszych w Europie i szczyci się ogromnym dorobkiem kulturalnym, przebogatą historią i pięknymi widokami. Jest to kraj unikalny pod względem kulturowym - to trzy narody, niemal trzy odrębne kulturowo nacje zjednoczone pod jedną flagą. Oto bitni i niezależni Szkoci, którzy nigdy nie ugięli karku przed Anglią, nawet, gdy kładli go pod katowski topór. Pracowici i skromni Walijczycy, którzy ze swej pięknej krainy uczynili zagłębie przemysłowe i zapewnili wyspiarskiemu Królestwu dostatek i niezależność od towarów i produktów kontynentu. Oto dumni, stateczni i uprzejmi Anglicy, którzy wciąż uważają swoją ojczyznę za centrum świata, słynący ze swojej stoickiej postawy i cierpliwości.

20170616 110919P6131106P6131111P6141229P6151550

●