W niedzielny wieczór 20 marca 2016 roku w Muzeum Przyrodniczym odbył się spektakl muzyczny pt. "Nie dam uciec szczęściu", inspirowany książką Agaty Szmigrodzkiej "Trocek Pocieszka".

Był to koncert muzyczny, połączony (przeplatany) dialogami z powieści - bajki zatytułowanej „Nie dam uciec szczęściu”. Część muzyczną stanowiły piosenki o tekstach ilustrujących sceny teatralne, śpiewane przez Wojciecha Michalskiego i Zbyszka Stefańskiego. Częścią teatralną były fragmenty tekstów, dialogów z powieści odgrywane przez trzech aktorów.  „Trocek Pocieszka” wchodzi w zagadnienie bycia ofiarą w relacjach ze światem i innymi ludźmi. Jest to metaforyczna przypowieść i jak w każdej bajce, droga do celu nie jest łatwa, ale możliwa do przejścia.

Spektakl muzyczny Muz Przyr

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.