Noc Muzeów
W dniu 16 maja, odbyła się kolejna, siódma już w Jeleniej Górze Noc Muzeów z dodatkiem Noc Kultury. Wzieły w niej udział wszystkie jeleniogórskie muzea, t.j: Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze, Muzeum Miejskie "Dom Gerharta Hauptmanna" oraz Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze.
Cieplicka oferta na Noc Muzeów obejmowała:
- dwie prelekcje:
"Ciekawostki w zbiorach Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze", którą wygłosiła historyk sztuki Joanna Mielech
"Ciepliccy preparatorzy i ich kunszt", którą wygłosiła preparator Dorota Ksiądzyna (dodatkowo odwiedzający Muzeum mogli zapoznać się z pracownią    konserwatorsko-preparatorską i pracą preparatorów, którą zaprezentował kierownik pracowni Tomasz Sokołowski).
DSC08297 Preparatornia 1 Preparatornia 2
- koncert pt. "Echo przyroda Karkonoszy pisana dźwiękami instrumentów" w wykonaniu Duo JAK Amadeusz (Urszula i Andrzej Gniewkowie)
Koncert 1 Koncert 2
- wycieczka do cieplickich parków "w poszukiwaniu ptaków nocy", pod opieką ornitologa Bożeny Gramsz (odnaleziono, m.in: dwie pary puszczyków, jedną w Parku Zdrojowym i jedną w Parku Norweskim).
- na Noc Muzeów przygotowano specjalną ekspozycję pt."Skarby z muzealnego magazynu"
Zwiedzanie 1 Zwiedzanie 2 Zwiedzanie 3 Zwiedzanie 4 Zwiedzanie 5
Zwiedzanie 6 Zwiedzanie 7 Zwiedzanie 8 Zwiedzanie 9 Zwiedzanie 10
Zwiedzanie 11 Zwiedzanie 12 Zwiedzanie 13 Zwiedzanie 14 Zwiedzanie 15

W ciągu całego wieczora i nocy, Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze odwiedziło ponad 1000 osób.

Dofinansowane przez Miasto