W czwartek 23 kwietnia 2015 roku, odbyła się kolejna prelekcja w "cyklu czwartkowym", którą poprowadziła Renata Mięgoć. Tym razem była to relacja z odbytej podróży do Indii Południowych i Sri Lanki.

Indie Południowe to niezwykła mieszanka kultur, krajobrazów, kolorów i zapachów. Imponujące kamienne świątynie pokryte misternymi rzeźbieniami, wspaniałe pałace władców i opuszczone stolice dawnych księstw znajdziemy niemal na każdym kroku. Urzekają miasta portowe i rybackie wioski, zabytki starych indyjskich dynastii, ceremonie religijne w świątyniach i życie codzienne, architektura i przyroda.

Sri Lanka to kraj uśmiechniętych ludzi, wiecznie zielona wyspa, na której można spotkać egzotyczne zwierzęta, niezwykłą achitekturę religijną - buddyjską i hinduistyczną. Podróż na Sri Lankę to podróż do raju. Temu, kto miał już okazję poznać wyspę, kojarzy się ona z zieloną dżunglą, tarasami pól ryżowych, górami, wodospadami, bujną przyrodą, wybornym smakiem herbaty, aromatem curry, orzechami kokosowymi, smakiem przypraw, dźwiękiem bębnów i przede wszystkim z wesołymi, przyjaźnie nastawionymi mieszkańcami.

indiesri1 3indiesri1 1indiesri1 7indiesri1 6indiesri1 4

Wstęp wolny.