W dniu 20 października 2014 roku, o godz. 16.00 odbyło się rozdanie nagród w konkursie plastycznym "Znam przyrodę mojego miasta i regionu", nt. "Osobliwości świata natury naszego regionu" oraz otwarcie wystawy pokonkursowej (ekspozycja czynna do 2 listopada 2014 roku).

Do 3 października 2014 roku wpłynęło 388 prac z 24 szkół, z Jeleniej Góry i okolic. Celem konkursu jest poznawanie miejscowych form krajobrazu, znajomość rzek, gór, stawów i jezior naszego regionu, poznawanie elementów przyrody, elementów ekosystemów i ich życia, form ochrony przyrody, najpoularniejszych roślin i zwierząt objętych ochroną oraz rozwijanie zainteresowania przyrodą.

alt  alt alt

            alt alt alt

 

Jury oceniało w trzech kategoriach wiekowych:

 w kategorii klas I-III,

I miejsce Hubert Skowron, klasa II E, Szkoła Podstawowa Nr 10 w Jeleniej Górze

II miejsce Antoni Miśkiewicz, klasa II A, Szkoła Podstawowa Nr 10 w Jeleniej Górze

                  Weronika Kwaczyńska, klasa III, Szkoła Podstawowa w Kopańcu

III miejsce Mikołaj Okoń, klasa III C, Szkoła Podstawowa Nr 10 w Jeleniej Górze

                   Mikołaj Pietrzykowski, klasa II E, Szkoła Podstawowa Nr 10 w Jeleniej Górze

Wyróżnienie Oliver Skodlarski, Młodzieżowy Dom Kultury „Jelonek” w Jeleniej Górze

 

 w kategorii klas IV-VI,

 I miejsce Nadia Romaniuk, klasa VI, Szkoła Podstawowa w Kaczorowie

II miejsce Kacper Dobrowolski, Młodzieżowy Dom Kultury „Jelonek” w Jeleniej Górze

                  Nina Focht, klasa VI B, Szkoła Podstawowa Nr 15 w Jeleniej Górze

III miejsce Oliwia Pruś, klasa V E, Szkoła Podstawowa Nr 11 w Jeleniej Górze 

                   Magdalena Lewińska, klasa VI, Szkoła Podstawowa Nr 8 w Jeleniej Górze

Wyróżnienie Weronika Mysłek, Młodzieżowy Dom Kultury „Jelonek” w Jeleniej Górze

 

 w kategorii klas gimnazjalnych,

I miejsce Kalina Jaśko, klasa I A, Gimnazjum w Starej Kamienicy

II miejsce Antonina Olszewska, Gimnazjum w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze

                  Zofia Kokotowska, Młodzieżowy Dom Kultury „Jelonek” w Jeleniej Górze

III miejsce Katarzyna Machajska, klasa III G, Gimnazjum Nr1 im. T.Kościuszki w Jeleniej Górze

                   Katarzyna Szarłan, klasa III A, Gimnazjum w Zespole Szkół w Jeżowie Sudeckim

Wyróżnienie  Łukasz Orawiec, klasa II C, Gimnazjum w Mysłakowicach

 

Wyróżnienia specjalne:

 1. Natalia Koprawska, klasa IIA, Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Jeżowie Sudeckim

 2. Igor Kwiecień, klasa IIA, Szkoła Podstawowa Nr 11 w Jeleniej Górze

 3. Seamus Wilkamson, Szkoła Podstawowa Nr 10 w Jeleniej Górze

 4. Wiktoria Sokal, klasa IIIA, Szkoła Podstawowa Nr 11 w Jeleniej Górze

 5. Ala Kastral, klasa IIA, Szkoła Podstawowa Nr 10 w Jeleniej Górze

 6. Kuba Szymków, klasa IIIC, Szkoła Podstawowa 10 w Jeleniej Górze

 7. Malwina Adamczyk, klasa IIC, Szkoła Podstawowa Nr 11 w Jeleniej Górze

 8. Kamil Malitowicz, klasa IIA ,Szkoła Podstawowa Nr 11 w Jeleniej Górze

 9. Przemysław Janek, klasa I , Szkoła Podstawowa w Kaczorowie

10. Przemek Kempa, klasa IIIC, Szkoła Podstawowa Nr 10 w Jeleniej Górze

11. Amelia Nowak, klasa II, Młodzieżowy Dom Kultury w Jeleniej Górze

12. Anna Nowińska, klasa IC, Szkoła Podstawowa Nr 13 w Jeleniej Górze

13. Anastazja Morzecka, klasa IIA, Szkoła Podstawowa Nr 10 w Jeleniej Górze

 

Nagroda specjalna:

1. Mateusz Lisiak, klasa IIA, Szkoła Podstawowa Nr 10

2. Kamila Prus, klasa IIA, Szkoła Podstawowa Nr 10

 

 

Konkurs dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

 

alt