W dniu 4 września, odbył się wernisaż wystawy fotograficznej pt."Fotografia Dzikiej Przyrpody 2013r."

alt alt alt alt

alt alt alt alt

Wystawa jest pokonkursową prezentacją najlepszych na świecie fotograficznych przedstawień natury. Przedsięwzięcie organizują rokrocznie - od 1965 r. - dwie brytyjskie instytucje, szczycące się swoimi dokonaniami w odkrywaniu, propagowaniu i ochronie rozmaitości życia na Ziemi - Muzeum Historii Naturalnej w Londynie i BBC Worldwide.

alt alt alt
Greg du Toit                                             Mateusz Piesiak                                 Douglas Seifert
Tajemnicza natura słoni                        Ostatni blask światła                         Towarzysze podróży

Konkurs Wildlife Photographer of the Year 2013 jest największym i najbardziej prestiżowym w świecie, w dziedzinie fotografii przyrodniczej - przedstawiane tutaj prace wybrano spośród prawie 43 tys. zdjęć (niemal wyłącznie cyfrowych), nadesłanych przez ponad 4 tys. fotografów, z 96 krajów (w tym 68 fotografów z Polski). Wystawa, poprzez prezentację wybitnych fotografii, ukazuje wspaniałość, dramaturgię i rozmaitość życia na Ziemi oraz inspiruje coraz to nowe pokolenia do tworzenia wizjonerskich i pełnych ekspresji fotograficznych interpretacji Natury.

Do zdobycia nagrody w tym konkursie aspiruje większość fotografów przyrody. Zdobywają je zarówno zawodowcy i amatorzy - jeśli tylko doskonały obraz zawiera miksturę wizji, szczęścia i znajomości przyrody, co wcale nie musi wymagać uzbrojenia w najlepszy sprzęt i wojaży po całym świecie. Wszystkie fotografie ukazują nie tylko ogromną różnorodność naturalnego świata wokół nas, ale także uświadamiają nam jak wiele talentu artystycznego i cierpliwości trzeba mieć, aby zostać światowej klasy fotografem dzikiej przyrody.

Obecna edycja konkursu obejmowała aż 16 kategorii i 2 nagrody specjalne. Na wystawę składają się wyłącznie fotografie nagrodzone i wyróżnione w tych grupach. Jest ich 100, autorstwa 75 fotografów, z 29 krajów.

alt alt alt
Andrew Schoeman                                Agorastos Papatsanis                             Etienne France
Zdjęcie w ciemności                               Magiczne grzyby                                    Złote żniwa

Fotograf, który wykonał zdjęcie najbardziej zachwycające i zapadające w pamięć, otrzymał oficjalny tytuł Fotografa Dzikiej Przyrody 2013. Osobno oceniane były prace młodych fotografów, do 17 roku życia. Podobnie do konkursu dla dorosłych, ten z nich który wykonał zdjęcie ocenione jako najbardziej interesujące, otrzymał oficjalny tytuł Młodego Fotografa Dzikiej Przyrody 2013.

alt alt alt alt