W upalny piątkowy wieczór 6 czerwca o godz. 19.00 na wirydażu Muzeum Przyrodniczego w Cieplicach odbył się wspaniały koncert muzyki jazzowej w wykonaniu kwartetu Piotr Damasiewicz Quartet. Koncert promował płytę “Mnemotaksja”.

alt alt alt

alt alt alt

W zacisznej atmosferze klasztornego ogrodu muzyka nabrała nowego wymiaru, było naprawdę niezwykle.

Piotr Damasiewicz Quartet tworzą: Piotr Damasiewicz – trąbka, Gerard Lebik – saksofon tenorowy, klarnet kontra altowy, Zbigniew Kozera – kontrabas i Wojciech Romanowski – perkusja. W koncercie zagrał także gościnnie na klarnecie basowym Mateusz Rybicki.

Do spotkania muzyków kwartetu jazzowego doszło w roku 2007. W lipcu 2008 r. formacja nagrała album pt. “Mnemotaksja. Piotr Damasiewicz to wrocławski kompozytor, trębacz, multiinstrumentalista. Założył “Music According To Art” (MATA), skupiającą artystów poszukujących alternatywnych rozwiązań w sztuce. Oprócz muzyków MATA skupia ludzi ze świata sztuk plastycznych i wizualnych - artystów otwartych na dialog. Jednym z ważniejszych wydarzeń w tym zakresie była prezentacja własnych utworów muzyka w Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach. Współpracował z polsko-niemiecką koprodukcją festiwalu Avant Art z organizacjami Gerngesehen i Mex. Jako kompozytor i instrumentalista reprezentuje Polskę w europejskich platformach muzycznych JazzPlayesEurope 2010, Eropean Jazz Network project 2012, oraz Take Five European Project 2013. Brał udział w międzynarodowym spotkaniu sceny improwizowanej, elektroakustycznej i awangardowej skupiającej artystów z Austrii i Polski (Graz & Styria meets Wrocław).

Piotr Damasiewicz za swoje dokonania został wyróżniony nagrodą Akademii Fonograficznej – Fryderykiem 2013.

Organizatorem koncertu w Muzeum Przyrodniczym była Fundacja “Karkonosze – Muzyka Serc”.