W dniu 17 maja 2014 roku, w godz. 16.00-23.00 odbyła się Noc Muzeów w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze, w której łącznie wzięło udział około 1000 osób.

W programie znalazły się:

1. Wernisaż wystawy rzeźb Ryszarda Zająca pt. "Zając w Muzeum Przyrodniczym" i D-Mo Zajac projekt fotografii "INSIDEAUT" z podróży po Nowej Zelandii, w którym uczestniczyło ok. 50 osób.

alt alt alt

2. Koncert muzyki dawnej w wykonaniu zespołu "JAK Amadeusz", w którym uczetniczyło ok. 60 osób.

alt alt

3. Prelekcja S.Firszta, pt.: "Cystersi w Cieplicach  1403-1810", w której uczestniczyło ok. 50 osób.

alt alt

4. Prelekcja J.Mielech, pt.: "Kościół Św. Jana Chrzciciela w Cieplicach", w której uczetniczyło ok. 50 osób.

alt alt

5. Prezentacja filmu Fundacji Wspierania Inicjatyw Ekologicznych, pt.: "Sowy Polski", którą obejrzało ok. 30 osób.

Z powodu ulewnego deszczu wycieczka do cieplickich parków "W poszukiwaniu ptaków nocy" nie odbyła się.

Tego dnia Muzeum zwiedziło ok. 800 osób.