Muzeum Lubelskie w Lublinie od 15 kwietnia 2014 roku udostepniło wystawę czasową pt.: "W krzywym zwierciadle. Archeologia."

Są to rysunki satyryczne nt. archeologii i archeologów. Wśród prezentowanych na wystawie prac znajduje się też kilka autorstawa Dyrektora Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze Stanisława Firszta oraz dawnego ucznia Szkoły Rzemiosł Artystycznych w Cieplicach Stefana Pappa.

Jak można wyczytać z informacji o tej ekspozycji: "Po raz pierwszy w Muzeum Lubelskim prezentujemy rysunki satyryczne o tematyce archeologicznej autorstwa wybitnych polskich twórców. Wystawa zatytułowana W krzywym zwierciadle. Archeologia powstała we współpracy z Muzeum Karykatury im. E. Lipińskiego w Warszawie i z Muzeum Archeologicznym  w  Biskupinie oraz dzięki uprzejmości autorów i właścicieli eksponowanych prac. Przedstawia kilkadziesiąt dzieł 15 twórców, w tym tak znakomitych rysowników jak Szymon Kobyliński, Karol Ferster, Andrzej Mleczko czy Henryk Sawka. Ekspozycja ukazuje jak współcześni artyści obdarzeni umiejętnością satyrycznego spojrzenia postrzegają bardziej i mniej odległą przeszłość oraz badających ją archeologów."

alt alt alt

alt alt alt

Wystawa będzie czynna przez 2 miesiące od 15 kwietnia do 15 czerwca br.