„Wtore nieroz jęcały, turniami, dolinami,

nad casami, co były, co bedom, co minom...”

Stanisław Gąsiennica Byrcyn

O autorze: Jerzy Jakubów ur. w Cieplicach Śl. Absolwent PLSP im.Antoniego Kenara w Zakopanem. Członek ZPAP o/Wrocław. Uprawia drzeworyt nie stroni jednak od wyzwań i eksperymentów twórczych. Uczestnik kilkudziesięciu wystaw zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą : USA, Niemcy, Dania, Włochy, Szwecja, Rumunia, Czechy, Ukraina, Litwa, Białoruś. Stypendysta MKiDN. Laureat licznych nagród i wyróżnień min.: „ARS POPULI” im.Władysława Hasiora, „BONUM PUBLICUM” im. Aleksandra Patkowskiego, „Grafik Roku” Hartford USA

Uhonorowany : Brązowym Krzyżem Zasługi, Medalem Zasłużony dla Kultury Polskiej, Zasłużony dla Rolnictwa RP, Tytułem Przyjaciel Muzeów.

Wystawa prezentuje zestaw rysunków inspirowanych naturą górską Karkonoszy powstałych w latach 1977-2012. Wybór prac z kilku cykli kreśli z konieczności uproszczony obraz transformacji zdawać by się mogło pospolitego motywu.

Autor stoi na pograniczu poznawczych realistycznych dociekań sztuki dawnej a współczesnym abstrakcyjnym iluzjonizmem kadru i fragmentu kreślonego niepowtarzalnym zmiennym nastrojem. Fascynacjami spozierającego górala.

alt alt