W dniu 22 stycznia 2022 r., godz. 15.00, odbyło sie drugie spotkanie, które zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie Creativo.

Creativo1

            ●

W dniu 20.01.2022 r., godz. 19.00 odbyła się prelekcja czwartkowa pt.:"Pakistan. Moja droga pod K2", która poprowadził Maciej Abramowicz 

Prelegent opowiadzał o  tegorocznej wyprawie do Pakistanu, o kraju który jest jednym z jego największych odkryć podróżniczych. 
O wspaniałym i wyjątkowo gościnnym kraju, który zaskoczył go bezinteresownym uśmiechem i otwartością. Zabral nas w podróż do tego mało popularnego kraju i opowiadał o wspaniałych zabytkach, pysznym jedzeniu, wyjątkowych ludziach,
których poznał, a także o trudnej wyprawie pod K2 i o tym, jak się do takiego trekkingu przygotować. Zapraszamy też do odwiedzenia bloga na www.odkrywcyswiata.com i do obejrzenia mojego filmu z wyprawy na YouTube:
https://www.youtube.com/watch?v=TfdI2TgdzRM

Pakistan1AM Pakistan2AM Pakistan5AM Pakistan4AM                                                                              

                    ●

W dniu 9 grudnia 2021 r., o godz. 19.00 odbyła się kolejna prelekcja w cyklu czwartkowym, którą prowadziła Danuta Bunij.

Już nie morze, a jeszcze nie do końca ziemia. Kraina soli, piasku, mokradeł i bagien. Białych koni, czarnych byków, różowych flamingów, twardych gardiens. To także kraina mitów i legend, rozbrzmiewających pomiędzy Wielkim i Małym Rodanem, a Morzem Śródziemnym. Odwiedziliśmy dolinę, która zachwyca bogactwem fauny i flory, wprowadza w meandry starych opowieści i świętych bohaterów.

1DB 2DB 3DB 4DB 5DB 

                                               

W dniu 25 listopada 2021 r., odbył sie kolejny koncert  ballad rosyjskich i ukraińskich. Zaśpiewał tenor Aleksander Evseev, w repertuarze ballady z repertuaru Chóru Aleksandrowa i Bułata Okudżawy.

Aleksander Jewsejew- jest laureatem ukraińskich i międzynarodowych konkursów wokalnych. Ukończył studia na wydziale Sztuki Estradowej w Dniepropietrowsku. Występował na scenach w Kanadzie, Francji, Niemiec, Rosji i Ukrainy. Od kilku lat mieszka i koncertuje w Polsce. W tym czasie nagrał trzy płyty w języku polskim, rosyjskim i ukraińskim. Śpiewa słynne ballady ukraińskie i rosyjskie, pieśni Bułata Okudżawy oraz pieśni z repertuaru Chóru Aleksandrowa m. in. Modlitwa, Balonik, Matko moja ja wiem, Kalinka, Trojki dwie, Suliko, Katiusza, Bradiaga, Gori gori moja zwiezda i inne....

Ballady rosyjskie

    ●

W dniu 8 grudnia 2021 r., godz. 19.00 , odbył się recital Tamary Kalinowskiej Pierwszej Damy Piwnicy Pod Baranami.
Tamara Kalinowska - artystka legendarnej krakowskiej Piwnicy pod Baranami - jako jedyna została okrzyknięta "Osobnym Zjawiskiem" przez samego Wacława Krupińskiego (wielki autorytet i recenzent polskiej kultury). To prawda. Pani Kalinowska ze swoimi piosenkami (autorka zarówno muzyki i tekstów), wybija się na tle pozostałych żyjących artystów piwnicznych zarówno talentem jak i siłą przekazu.

1.Recital T.K.1 2. Recital T 3. Recital T