Prezentacja multimedialna.

Brazylijski stan Parana położony na południu kraju na zachodzie graniczy z Paragwajem i Argentyną, zaś od wschodu ogranicza go Ocean Atlantycki. Jego stolica - Kurytyba jest obecnie jednym z najprężniejszych ośrodków życia politycznego i kulturalnego, gdzie zamieszkuje duża część Polonii brazylijskiej. Polacy zaczęli przybywać tu od 1869 roku. Samo miasto szczyci się wielką ilością parków. Jeden z nich poświęcony jest pamięci Jana Pawła II. Nowoczesną architekturę ośrodka wzbogacają dzieła Oskara Niemeyera, który posiada tu muzeum swojego imienia. Jedną z największych atrakcji tego stanu pozostaje Park Narodowy Iguacu, gdzie znajduje się wyjątkowy w skali świata zespół olbrzymich wodospadów z unikalną florą i fauną.

alt alt alt

Wstęp wolny.

Prelekcja dofinansowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki  Wodnej we Wrocławiu.