Będzie się działo

Odwołany Koncert "Viva Mexico" zespołu Serenata Peregrina z Wrocławia - 10.08.2019 r., godz. 19.00

Uwaga!!! Koncert odwołany.

Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze serdecznie zaprasza na wyjątkowy koncert muzyki mieksykańskiej "Viva Mexico", który odbędzie się 10 sierpnia (sobota) o godz. 19.00.

Podczas koncertu artyści z zespołu Serenata Peregrina zaprezentują bogaty repertuar muzyki meksykańskiej w różnych rodzajach utworów pochodzących od północy kraju, np. popularne ‘corridos’ aż do  południa Meksyku (stan Veracruz i Oaxaca) oraz znane i bardzo popularne do dziś boleros kompozytorów takich jak, Agustin Lara, Gonzalo Curiel, Maria Grever. W programie między innymi: Bésame mucho, La Malagueña, La Llorona, Solamente una vez, Cucurrucucu  Paloma.

Wykonawcy:

Julieta González-Springer, sopran (Meksyk)– śpiew / perkusja

Maciej Posłuszny (Polska) – gitara

Eduardo Bortolotti (Meskyk) - skrzypiec

Ju GonzEduardo BortolottiviolinMaciej Posłuszny

Zespół Serenata Peregrina

Miłość do muzyki tradycyjnej z kręgu iberoamerykańskiego zainspirowała trojeartystów mieszkających we Wrocławiu do stworzenia zespołu, który zajmuje się muzyką z Meksyku, Ameryki Łacińskiej oraz Hiszpanii.

Meksykańska śpiewaczka Julieta Gonzalez oraz gitarzysta Maciej Posłuszny obrali jako swój cel promować repertuar mało znany, jakim są pieśni wykonywane w różnych językach Indian meksykańskich oraz pieśni tradycyjne z kilku regionów tego kraju. Muzycy wykonują także bardziej znane utwory, również w Polsce, jak „boleros” komponowane przede wszystkim przez kompozytorów meksykańskich takich jak Agustin Lara czy Maria Grever.

Dla zespołu Serenata Peregrina bliski jest bogaty repertuar muzyki hiszpańskiej, tak mocno obecnej w tradycyjnej muzyce meksykańskiej. Julieta i Maciej prezentują w swoich koncertach również muzyczne bogactwo Ameryki Południowej.

Od wielu lat zespół współpracuje z Eduardo Bortelottim, meksykańskim skrzypkiem mieszkającym w Polsce. Od 2017r. współpracują z berlińską formacją Luz Y Color, która prowadzi interdyscyplinarny projekt - muzyka, śpiew, taniec i teatr, z repertuarem peruwiańskim. Prowadzona jest przez tancerkę pochodzącą z Peru - Luz Zenaida Hualpa. Razem występowali tez w Berlinie z programem muzyki i tańca z Peru.

Serenata Peregrina prezentowała się z dużym sukcesem we Wrocławiu, między innymi w Klubie Muzyki i Literatury oraz na Festiwalu Kalejdoskop Kultur. Występował także na Festiwalu w Bytomiu oraz w Krakowie na koncertach organizowanych przez Instytut Cervantesa.

Artyści zespołu są również aktywni w dziedzinie edukacji, współpracują z siecią bibliotek miejskich we Wrocławiu prowadzając warsztaty dla dzieci i młodzieży, poprzez które propagują kulturę meksykańską i iberoamerykańską, jak również szerokorozumianą tolerancję i dialog międzykulturowy.

Wstęp płatny, bilet 25 zł