Ostatnie wydarzenia

Wernisaż wystawy Stefana Pappa oraz spotkanie z artystą.

W dniu 23 czerwca 2015 roku, w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze, odbył się wernisaż wystawy Stepana Pappa.
1. wystawa papp 2. wystawa Papp 3. wystawa papp 4. wystawa papp 5. wystawa papp
6. wystawa papp 7. wystawa papp 8. wystawa papp 9. wystawa papp 26. wystawa papp
10.wystawa papp 11.wystawa papp 12. wystawa papp 13. wystawa papp 14. wystawa papp
15.wystawa papp 16. wystawa papp 17. wystawa papp 18. wystawa papp 19. wystawa papp
21. wystawa papp 22. wystawa papp 23. wystawa papp 24. wystawa papp 25. wystawa papp

Stefan Papp urodził się 10 kwietnia 1932 r. w Czerniowcach na Bukowinie. W 1947 r. przyjechał z Rumunii do Polski i zamieszkał w Cieplicach. Uczęszczał do Gimnazjum Snycerskiego w Cieplicach, do Państwowego Liceum Technik Plastycznych w Zakopanem oraz do Państwowego Liceum Ogólnokształcącego dla Pracujących w Jeleniej Górze, gdzie w 1952 roku zdał maturę. Studia na Wydziale Rzeźby ASP w Krakowie, w pracowni prof. Xawerego Dunikowskiego, ukończył dyplomem w 1958 r. W 1996 r. obronił doktorat na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej.

W latach 1979 – 2001 wykładał na Wydziałach Design i Architektury Fachhochschule w Münster (Niemcy).

W 2002 r. prowadził seminarium projektowe Strefa Parku Chopina, na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Zajmuje się rzeźbą, kolażem, grafiką, rysunkiem satyrycznym i artystycznym, sztuką akcji; publicystyką kulturalną i społeczną, teorią i krytyką sztuki, metodologią i realizacją kształtowania przestrzeni społecznej oraz teorią postrzegania środowiska.

S.Papp 1 S.Papp 5 S.Papp 9 S.Papp 2 S.Papp 11