Ostatnie wydarzenia

Prelekcja czwartkowa "Kambodża i Birma – krainy tysiąca pagód" - prowadzi Renata Mięgoć

W dniu 16.01.20 r., o godz.19.00 odbyła sie kolejna prelekcja czwartkowa. O pięknych i egzotycznych krajach czyli Kambodży i Birmie opowiadała Renata Mięgoć.

Kambodża - fascynujący kraj o niezwykle bogatej kulturze oraz ciekawej i trudnej historii. Kraj, który urzeka przepięknymi krajobrazami i wspaniałą architekturą Angkor Wat i Angkor Thom.

Birma – to atmosfera egzotycznych widoków pagód, bogactwo aromatów, a przede wszystkim przenikająca wszystko kultura buddyjska, która dostarcza odwiedzającym magicznych i duchowych przeżyć.

miegoc styczen1 miegos styczen2 miegos styczen3 miegos styczen4 miegos styczen5

JA DŹWIĘK

Informacje na stronie fundacji i ulotkach - 15.01.20 r., godz. 18.30

www.muzykaserc.pl

Rezerwacja

Koncert TRIO KARNAWAŁOWE JAK Amadeusz

Informacja i rezerwacja

tel. 797 450 803

Otwarcie wystawy "Bartek Drak - malarstwo"

W dniu 10.01.20 r., o godz.18.00 odbyło się otwarcie wystawy  Bartka Draka. To niesamowita wizja świata, w którym domy żyją niczym zwierzęta domowe, albo inaczej domy są po prostu zwierzętami domowymi. A wśród nich żyją ludzie. Artysta zabrał nas ze sobą w swoistą wędrówkę po sennej wizji, po tym czego nie ma, ale przecież jest w jego niesamowitej wyobraźni.

Wernisaż wystawy uświetnił koncert w wykonaniu artysty i towarzyszącej mu Agi Radziejewskiej (duet PARALUZJA).

drakw4s drakw5s drakw3s drakw1s drakw2s

Prelekcja czwartkowa Indonezja Bali - wyspa wulkanów

19 grudnia 2019 r., o godz. 19.00 rozpoczęła się ostatnia w tym roku prelekcja czwartkowa, którą poprowadził Tomasz Jamiołkowski.

Była to prezentacja o Bali – indonezyjskiej wyspie w archipelagu Małych Wysp Sundajskich, która położona jest w łańcuchu wysp; od Jawy (na zachodzie) oddziela ją cieśnina Bali, a od wyspy Lombok (na wschodzie) Cieśnina Lombok. Stanowi zasadniczą część prowincji Bali.

Odwiedziliśmy wirtualnie Święte źródła Siring, zapoznaliśmy się z niepowtarzalnym tradycyjnym rękodziełem mieszkańców wyspy, zobaczyliśmy Kecak - "małpi taniec", wszech obecne wulkany i tarasy ryżowe, przepiękny zachód słońca w świątyni Tanah Lot i odpoczywaliśmy na rajskich plażach w Kucie.

B1m B2m B3m B4m B5m

Prelekcja czwartkowa - Odwiedziny u sąsiadów

W dniu 09.01.20 r. o godz.19.00 Stanisław Dąbrowski przeprowadził prelekcję pt."Odwiedziny u sąsiadów"

Zobaczyliśmy miejsca położone tuż za południową i zachodnią granicą. W Turnovie odwiedziliśmy synagogę i letni jarmark, we Vrchlabi wstąpiliśmy do Muzeum Karkonoskiego zlokalizowanego w zabytkowych domkach, a z miasteczka Ostritz powędrowaliśmy do klasztoru St.Marienthal.

1.S.Dąbrowski 2.-S.Dąbrowski 3.-S.Dąbrowski 4.S.Dąbrowski 5.S.Dąbrowski

JA DŹWIĘK

Informacje na stronie fundacji i ulotkach

www.muzykaserc.pl

Rezerwacja

Udostępnienie zmodernizowanej wystawy stałej pt. "Niesamowity świat owadów"

W dniu 19.12.19 r., o godz. 16.30 nastąpiło udostępnienie zmodernizowanej wystawy pt. "Niesamowity świat owadów". Ekspozycja przygotowana w 2016 roku, jest jedną z największych w Polsce wystaw entomologicznych. W tym roku dopełniono ją o największy w Polsce fresk przyrodniczy przedstawiający łąkę, wykonany przez artystę malarza Janusza Koneckiego.

owady-3s owady-1s owady-2s owady-4s

DSC09250 DSC09251 DSC09259 DSC09255

Udostępnienie nowej wystawy stałej w typie dioramy pt. "Orient"

W dniu 18 grudnia 2019 r., godz. 16.30 została udostępniona nowa diorama, jedyna tego typu w Polsce i Europie Środkowej, przedstawiająca "Orient". Autorstwa Działu Konserwatorsko-Preparatorskiego w składzie: Tomasz Sokołowski i Katarzyna Kielijańska.

orient-4s orient-1s orient-2s orient-3s orient-5s

orient1 Orient2 orient3 orient 4 orient

Prelekcja czwartkowa Cud nad rzeką Han

W dniu 12 grudnia 2019 r. Stanisław Dąbrowski zabrał nas w podróż do Korei Południowej.

Korea Płd. ma powierzchnię trzykrotnie mniejszą od terytorium Polski,a ludności prawie 52 miliony.Wskutek bratobójczej

wojny (1950 -1953) półwysep został zdewastowany, a potem powstały dwa wrogie państwa. Do wczesnych lat 60. Korea Płd. była jednym z najbiedniejszych krajów świata, z PKB/os. w wysokości ok.90$ !!! Obecnie jest to 11.gospodarka świata,słynąca z zaawansowanych technologicznie wyrobów. A nasz ulubiony producent słodyczy, E.Wedel, też należy do koreańskiego giganta Lotte.

han1 han2 han3 han4 han5

Prelekcja czwartkowa - Południowa Afryka - mozaika ras, kultur i kolorów

W dniu 28 grudnia 2019 r., odbyła sie kolejna prelekcja w cyklu czwartkowym.

O RPA gdzie współegzystuje wiele różnych narodów i grup społecznych a różnorodność tą widać na każdym kroku opowiadała Izabela Bolanowska.

W kraju tym obowiązuje jedenaście języków urzędowych, mieszkańcy mają różne pochodzenie i różnorodny kolor skóry, przynależność religijna stanowi element kulturowej a nawet rasowej tożsamości, ogromne bogactwo sąsiaduje ze skrajna bieda. Również lokalna kuchnia jest mieszanką wpływów każdego z narodów. Wszystko to sprawia, że Południowa Afryka jest krajem niezwykle interesującym turystycznie.

Afryka1 28.11.19 Afryka1 28 Afryka1 281 Afryka1 282 Afryka2 28.11.19