Naturkundemuseum

Kinder bis 4 Jahre
Mitarbeiter anderer Museen
Öffnungszeiten
Kasse schließt eine Stunde vor Ende der Öffnungszeiten.
Monate MO DI-FR SA-SO
05.-09. geschlossen 9-18 9-17
10.-04. geschlossen 9-16 9-16

NATURAM SI SEQUEMUR DUCEM NUNQUAM ABERRABIMUS

Wenn wir der Natur als Führer folgen,
verirren wir uns niemals

Promocja książki "Schaffgotschowie. Panowie na Chojniku i Cieplicach"

W dniu 15 kwietnia 2013 r. w Pałacu Schaffgotschów w Cieplicach odbyła się promocja, od dawna oczekiwanej książki Arkadiusza Kuzio-Podruckiego "Schaffgotschowie.Panowie na Chojniku i Cieplicach". Jej wydawcami są: Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze i Ad Rem w Jeleniej Górze.

Jest to druga pozycja z cuklu "Źródła cieplickie", który ukazuje sie z inicjatywy Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze. Do powstania tej książki przyczyniły się: ELCON Sp. z o.o. w Chorzowie, PKS "TOUR" Sp. z o.o. w Jeleniej Górz, Centrum Przemysłowo-Usługowe ZETO Sp. z o.o. w Jeleniej Górze i Przedsiębiorstwo Budowlano-Konserwatorskie CASTELLUM Sp. z o.o. we Wrocławiu.

Spotkanie z Autorem książki otworzył dzisiejszy gospodarz Pałacu Schaffgotschów w Cieplicach, dr Maciej Pawłowski Dyrektor Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Politechniki Wrocławskiej w Jeleniej Górze

Dyrektor Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze, mgr Stanisław Firszt (po prawej), jako współwydawca, przedstawił Autora Pana Arkadiusz Kuzio-Podruckiego (po lewej) i podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do wydania monografii

Wśród licznie przybyłych gości byli, m.in.: Barbra Pol-Jelonek, praprawnuczka Wincentego Pola z mężem Janem Jelonkiem (druga i trzeci od prawej)

Autor książki swoją wypowiedzią na temat rodu Schaffgotschów wzbudził duże zainteresowanie wśród zgromadzonych